[FATFREE Home] [Recipe Archive] [About the Mailing List and how to join]
[Date Prev][Date Next][Thread Prev][Thread Next][Date Index][Thread Index]

"Just Veggies"

I also love these snacks, but they are too expensive.  Whole Foods
Markets carry the tubs for around $5.  A friend tried using a dehydrator
to duplicate these, but they didn't come out the same.  His only great
success dehydrating was with banana chips.

The same company also now sells a similar snack item, but made from
fruit.  Haven't tried it, expensive also.